Hastane ve Ziyaret Kuralları
13 Haziran 2023

 Ziyaretçi Kuralları;

Hastanemizde her gün Sabah 13.00 /14.00 -19.00 / 21.00 saatleri arasında hasta ziyareti yapılmaktadır.

Hastanın kendi sağlığına özgü diyet ve yiyecek kısıtlamalarından dolayı ve tedavilerinin aksamaması için ziyaretçilerin dışarıdan getirdiği yiyecek ve içecekler kabul edilmemektedir.

Hastane binası içinde tıbbi ve yasal gerekçelerle kesinlikle sigara içilmesi yasaktır.

Bilinen bir enfeksiyon hastalığı olan hastalar, herhangi bir kronik hastalığı olan hastalar,

Enfeksiyon almaya yatkın olan kişiler ve çocukların psikolojik olarak olumsuz etkilenmesi nedeniyle 10 yaşın altındaki çocukların hasta ziyaretinde bulunmamaları gerekmektedir.

Enfeksiyon riskine karşı ziyaretçilerin hastaya ait eşyaları kullanmaması, hasta yataklarına oturmaması gerekmektedir.

Hastanemizde tedavi alan diğer hastalarımızın sağlığı açısından hasta odasına fazla sayıda ziyaretçinin girmemesi, gürültü yapılmaması ve ziyaretin kısa tutulması konusunda hassas davranılmalıdır.

Hastalarımızın tedavi ve muayene işlemleri sırasında ziyaretçilerin odadan çıkarak hasta mahremiyetine özen göstermesi beklenmektedir.

Hastalarımızın ziyareti tıbbi nedenlerle hekimi tarafından yasaklandıysa ziyaret konusunda ısrar edilmemesi rica edilmektedir.

Hastalarımızı enfeksiyondan korumak amacıyla hasta odalarına çiçek kabul edilmemektedir.

Ziyaretçilerimizin hastane içinde sigara içmesi kesinlikle yasaktır.

Yoğun bakımda yatan hastalar, bulaşıcı hastalığı olan hastalar, bağışıklık sistemi bozuk hastalar, doktorunun ziyarette sakınca gördüğü hastalar (Bu hastalar için hasta doktorundan uygun zamanlarda bilgi alınır)

Klinik ve yoğun bakımlarda yatan hastalarla ilgili bilgiler hekimi ve ilgili hemşiresi tarafından birinci derece aile bireylerine verilir.

Ziyaret saati sonunda, görevlilerin uyarılarını beklemeksizin hasta odaları terk edilmelidir.